PrivateFace – Wtyczka na inwigilującego Facebooka

Mój poprzedni post, mówiący o tym jak zablokować powiadamianie, że przeczytaliśmy czyjąś wiadomość, cieszy się naprawdę sporą popularnością. Jednak rozwiązanie tam zaprezentowane, jest dość barbarzyńskie, tak więc postanowiłem nieco ułatwić drogę do zdobycia krztyny więcej prywatności w trakcie fejsowania.

Napisałem wtyczkę do przeglądarki Firefox, która znacznie ułatwia cały proces blokowania powiadomień. Po instalacji wtyczki, na pasku dodatków w prawej dolnej części okna przeglądarki (CTRL+/, jeżeli go nie ma), pojawia się przycisk, który po kliknięciu otwiera menu, w którym możemy zadecydować, czy powiadomienia mają być ukrywane, czy też nie. Warto tutaj zaznaczyć, że gdy aktywujemy opcję ukrywania, działa ona od razu, natomiast gdy ją wyłączymy, będzie wymagane odświeżenie strony, aby powiadomienia mogły być znów przesyłane.

Póki co wtyczka zawiera tylko tę jedną opcję, ale z czasem postaram się dodać ich więcej. Wtyczkę można ściągnąć pod tym adresem: http://itachi.pl/privateface/PrivateFace.xpi. Na dniach wrzucę ją na oficjalną stronę z dodatkami.

[guest@itachi.pl:~]$

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *